DLACZEGO DZIECI LUBIĄ CHODZIĆ NA PLAC ZABAW?

DLACZEGO DZIECI LUBIĄ CHODZIĆ NA PLAC ZABAW?

Rodzice dziwią się, że ich pociechy po całym dniu wrażeń wyciągają ich jeszcze na plac zabaw. Potrafią obudzić opiekuna w sobotę rano i błagać o szybkie wyjście na huśtawki. Niektóre dzieci bawią się na placu zabaw kilka godzin i nadal nie chcą wracać do domu. Starsze spędzają na osiedlowym podwórku kilka godzin z jedynie krótką przerwą na obiad, na który mama woła z okna. Co sprawia, że najmłodsi lgną na plac zabaw? Dlaczego dzieci tak bardzo lubią huśtawki, karuzele, bujaki i zjeżdżalnie?

WOLNOŚĆ NA PLACU ZABAW

Plac zabaw daje dzieciom uczucie wolności. Rodzic siedzi na ławce i tylko obserwuje, a dziecko bawi się do woli. Może biegać, skakać i wspinać się bez obaw o kontuzje, bo nawierzchnia bezpieczna chroni je przed skutkami ewentualnych upadków. Dużo ruchu, oraz pozwolenie na krzyki, piski i śmiechy to raj dla maluchów. Zestawy zabawowe pobudzają wyobraźnię i zachęcają dzieci do twórczej zabawy. Kształty i kolory umilają czas spędzany na placu zabaw dla dzieci.

PRZYJAŹNIE NA PLACU ZABAW

Przyjaźnie od piaskownicy-jedne trwalsze, drugie mniej, oczywiste jest, że są ważne w rozwoju dziecka. Pierwsze kontakty z rówieśnikami rozwijają w dziecku umiejętności społeczne na całe życie. Dzieci lubią zabawę z kolegami, ale też nowymi osobami. Starsze spotykają się o określonych godzinach, tworzą „gangi” i świetnie się razem bawią. Plac zabaw dla dzieci to jedyne takie środowisko, które jest bezpiecznym miejscem idealnym do zawierania przyjaźni.

IDEALNE URZĄDZENIA NA PLACU ZABAW

Wyposażenie placu zabaw dla dzieci jest tworzone, by dawać im jak najwięcej frajdy i rozwijać je w odpowiedni sposób. Ścieżki zdrowia i drabinki to idealne urządzenia do wymyślania zawodów sportowych i polepszanie osiągnięć ruchowych. Dzieci w każdym wieku inaczej się bawią, a place zabaw dają możliwości zabawowe dla wszystkich. Bujaki i huśtawki uwielbiają wszystkie maluchy, mogą im pomagać rodzice, a nawet bawić się wspólnie, np. na siedzisku mama-dziecko. Place zabaw Active Line są odpowiednio wytrzymałe, by przetrwać ataki wandalizmu i ekstremalne warunki pogodowe. Są idealne na plac zabaw w szkole, plac zabaw w przedszkolu i plac zabaw na osiedlu.