Siłownia zewnętrzna może skutecznie zastąpić te, oferowane przez kluby sportowe, ale aby tak się stało – musi być funkcjonalna i uniwersalna. Nasze urządzenia posiadają prawdziwe obciążenie, które możesz regulować w zależności od potrzeb. Dzięki temu dobry trening zrobi na niej młody kulturysta i jego babcia. Sport jest dla wszystkich, a nam zależy na tym by także dobre siłownie były dla wszystkich.
Przykładem takiego miejsca może być realizacja powstała na zlecenie WK DZIK i Burmistrza Dzielnicy Ochota w Warszawie.
Budżet obywatelski to pieniądze, jakie mieszkańcy miasta lub konkretnej dzielnicy mają do rozdysponowania na inwestycje, które realnie poprawią ich komfort życia. Sport realnie poprawia komfort życia wiec to nie przypadek, że coraz więcej osób szuka nowych, sportowych wyzwań.
Takim budżetem zarządza Rada Miasta, a zgłoszenie może zgłosić każdy obywatel – Ty także. Jedynym warunkiem jest meldunek w danym miejscu.
Zgłoszenie do budżetu obywatelskiego może zgłosić każdy obywatel, pod warunkiem zameldowania w danym miejscu.
Sprawdź czy w Twoim mieście jest do dyspozycji Budżet Obywatelski na ten rok i weź sprawy w swoje ręce!
Siłka z prawdziwego zdarzenia, z konkretnym sprzętem i obciążeniem, za darmo – to brzmi jak plan, prawda?
W dobie mediów społecznościowych bardzo łatwo jest trafić z pomysłem do osób z Twojej okolicy. Możesz na przykład znaleźć grupę mieszkańców z danej miejscowości lub dzielnicy na Facebook’u i napisać tam post, w którym możesz przedstawić swój pomysł. Z pewnością znajdziesz tam osoby, którym spodoba się Twoja idea. Jeśli tak się stanie – przejdź do działania!
Wystarczy zaledwie jedna osoba (oprócz Ciebie), która poprze Twój projekt, by można było zgłosić go formalnie!
PRZYKŁADOWY BUDŻET:
Budowa siłowni zewnętrznej z 10 urządzeniami: 200 – 250 tysięcy złotych
Budowa placu zabaw: od 50 tysięcy złotych wzwyż
Teraz na pozór czeka Cię najtrudniejsze zadanie – musisz stworzyć opis Twojego projektu, wskazać miejsce, w którym mógłby być on zrealizowany i wyliczyć koszt całego przedsięwzięcia. Pamiętaj, że w składanych wnioskach nie jest wymagana od Ciebie wiedza specjalistyczna, ale czym bardziej szczegółowy i rzetelny opis pomysłu – tym większe szanse na wygraną Twojego projektu!
Dlatego z pomocą przychodzimy MY. Mamy kilkunastoletnie doświadczenie w projektowaniu i budowaniu siłowni zewnętrznych czy placów zabaw, więc wiemy od podszewki jak przygotować wniosek i jakie wytyczne są stawiane dla takich inwestycji w miejscach publicznych. Doradzimy Ci we wszystkim i stworzymy kosztorys. Formalności zostaw nam!
Oprócz samego projektu musisz jeszcze mieć na piśmie poparcie chociażby jednej osoby (oprócz Ciebie), której również podoba się Twój pomysł. Wzór takiego dokumentu poparcia zazwyczaj udostępniają organy decydujące o Budżecie Obywatelskim.
Na stronie danego organu dysponującego Budżetem Obywatelskim znajdziesz prostą instrukcję gdzie, w jaki sposób i do kiedy można zgłosić projekt oraz gdzie zostaną ogłoszone wyniki.
To tak naprawdę najważniejsze zadanie dla Ciebie – postaraj się, by jak najwięcej osób dowiedziało się o możliwości zagłosowania na Twój projekt w Budżecie Obywatelskim. Czym więcej osób zagłosuje na Twój projekt, tym masz większe szanse na jego realizację!
Jak?
Urzędy często wspierają pomysłodawców projektów poprzez umieszczenie informacji na oficjalnej stronie. Niektóre urzędy przygotowują również materiały do wydruku, banery czy grafiki do mediów społecznościowych – warto dopytać się o takie opcje składając swój wniosek i skorzystać ze wszystkich możliwości.
Poinformuj znajomych, sąsiadów, okolicznych mieszkańców o projekcie i poproś ich o przekazywanie informacji dalej.
Social Media mają moc – dołącz do grup, gdzie znajdują się mieszkańcy Twojej miejscowości i okolicy, poproś ich o dalsze udostępnianie.
Napisz do lokalnych mediów i organizacji – ponieważ to inicjatywa społeczna, to z chęcią media informują o takich projektach i prawdopodobnie wesprą Cię w promowaniu informacji.
To tylko przykładowe działania – Ty najlepiej znasz lokalną społeczność i z pewnością będziesz mieć pomysły na to jak dotrzeć z informacją do jak największej liczby osób. Trzymamy kciuki!
Tu każdy głos ma znaczenie – na budżet obywatelski głosuje się online na stronie urzędu. Warto w trakcie samego głosowania zachęcać innych do wzięcia udziału w nim i zagłosowania właśnie na Twój projekt.
Zostaw kontakt do siebie, na pewno wkrótce się odezwiemy.
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.