Zjeżdżalnie na plac zabaw dla dzieci

Trudno wyobrazić sobie plac zabaw bez zjeżdżalni. Na tradycyjnych placach zabaw były to jedne z najbardziej obleganych urządzeń. Jeśli jedno z dzieci decydowało się wejść na ślizg pod prąd, cała kolejka oczekujących płoszyła go wyrazami niezadowolenia. Współczesne place zabaw i ogródki jordanowskie zwykle mają więcej niż jedną zjeżdżalnię. Część to samodzielne urządzenia, część wchodzi w skład zestawów zabawowych. Te pierwsze niewiele zmieniły się przez lata, te drugie bywają zbliżone wyglądem i funkcjonalnością do zjeżdżalń montowanych na basenach.

Samodzielna zjeżdżalnia na plac zabaw musi być przede wszystkim stabilna, a prowadzące na nią schodki muszą umożliwiać jej użytkowanie nawet przez najmłodsze dzieci. Ślizg będący elementem składowym zestawu zabawowego musi być solidnie umocowany i nie wchodzić w kolizję z innymi elementami konstrukcji. W obu przypadkach ślig nie może się nagrzewać i nie ma prawa być zamontowany pod takim kątem nachylenia, żeby nabierające prędkości dziecko mogło wypaść daleko poza wyznaczony do lądowania teren.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Wyświetlanie wszystkich 6 wyników

Lista produktów z kategorii Zjeżdżalnie

Cena: 4 210,00 

Podana cena jest ceną netto.

Zobacz produkt →
Lokomotywa ze zjedżalnią  TE 502

Lokomotywa ze zjedżalnią TE 502

Cena: 5 260,00 

Podana cena jest ceną netto.

Zobacz produkt →
zestaw na plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych integracyjny

Zestaw integracyjny dla dzieci Fuksja MT/ZK 03

Cena: 15 509,00 

Podana cena zestawu jest ceną netto.  

Zobacz produkt →
Zestaw zabawowy ASTER MT / ZK 02

Zestaw zabawowy ASTER MT / ZK 02

Cena: 6 800,00 

Podana cena zestawu jest ceną netto.

Zobacz produkt →
Ciekawy zestaw na plac zabaw sprawnościowy

Zestaw zabawowy HORTENSJA PR/ZK 059

Cena: 23 100,00 

Podana cena zestawu jest ceną netto.

Zobacz produkt →
Super zjeżdzalnia na plac zabaw

Zjeżdżalnia Jelonek MT

Cena: 3 458,00 

Podana cena jest ceną netto.

Zobacz produkt →

Ślizgawki dla dzieci

Producenci urządzeń na place zabaw często łączą zjeżdżalnie z różnego rodzaju domkami zabawowymi. Ślizg może więc być wyjściem z pirackiego statku, lokomotywy czy samochodu. Im bardziej wymyślna konstrukcja, tym większą frajda dla najmłodszych. W domkach zabawowych dla najmłodszych schodki prowadzące na podest i do zjeżdżalni często zastępowane są przez trap z dodatkowymi podpórkami dla stóp. To rozwiązanie skuteczne i bezpieczne.

W dużych zestawach zabawowych obok tradycyjnego ślizgu pojawiają się zjeżdżalnie w formie rur takich samych jak zjeżdżalnie basenowe. Są to często zjeżdżalnie o iście wężowych splotach, przeznaczone dla starszych dzieci, które nie mają leku wysokości i klaustrofobii. Wszystkie zjeżdżalnie na plac zabaw muszą spełniać najwyższe normy bezpieczeństwa, a materiały, z których są wykonane muszą być w najwyższym stopniu zabezpieczonych przed działaniem czynników zewnętrznych, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii.