Instagram YouTube Facebook

Zjeżdżalnie na plac zabaw dla dzieci

Trudno wyobrazić sobie plac zabaw bez zjeżdżalni. Na tradycyjnych placach zabaw były to jedne z najbardziej obleganych urządzeń. Jeśli jedno z dzieci decydowało się wejść na ślizg pod prąd, cała kolejka oczekujących płoszyła go wyrazami niezadowolenia. Współczesne place zabaw i ogródki jordanowskie zwykle mają więcej niż jedną zjeżdżalnię. Część to samodzielne urządzenia, część wchodzi w skład zestawów zabawowych. Te pierwsze niewiele zmieniły się przez lata, te drugie bywają zbliżone wyglądem i funkcjonalnością do zjeżdżalń montowanych na basenach.

Samodzielna zjeżdżalnia na plac zabaw musi być przede wszystkim stabilna, a prowadzące na nią schodki muszą umożliwiać jej użytkowanie nawet przez najmłodsze dzieci. Ślizg będący elementem składowym zestawu zabawowego musi być solidnie umocowany i nie wchodzić w kolizję z innymi elementami konstrukcji. W obu przypadkach ślizg nie może się nagrzewać i nie ma prawa być zamontowany pod takim kątem nachylenia, żeby nabierające prędkości dziecko mogło wypaść daleko poza wyznaczony do lądowania teren.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 ocen, średnia ocena to : 5,00 z 5) gwiazdek
Loading...

Zjeżdżalnie: produkty

Ślizgawki dla dzieci

Producenci urządzeń na place zabaw często łączą zjeżdżalnie z różnego rodzaju domkami zabawowymi. Ślizg może więc być wyjściem z pirackiego statku, lokomotywy czy samochodu. Im bardziej wymyślna konstrukcja, tym większą frajda dla najmłodszych. W domkach zabawowych dla najmłodszych schodki prowadzące na podest i do zjeżdżalni często zastępowane są przez trap z dodatkowymi podpórkami dla stóp. To rozwiązanie skuteczne i bezpieczne.

W dużych zestawach zabawowych obok tradycyjnego ślizgu pojawiają się zjeżdżalnie w formie rur takich samych jak zjeżdżalnie basenowe. Są to często zjeżdżalnie o iście wężowych splotach, przeznaczone dla starszych dzieci, które nie mają leku wysokości i klaustrofobii. Wszystkie zjeżdżalnie na plac zabaw muszą spełniać najwyższe normy bezpieczeństwa, a materiały, z których są wykonane, muszą być w najwyższym stopniu zabezpieczonych przed działaniem czynników zewnętrznych, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii.

POTRZEBUJESZ KONKRETNEJ OFERTY?

Chętnie zaproponujemy Ci najlepsze rozwiązanie.
Wystarczy, że powiesz nam o swoich oczekiwaniach.

ZAMÓW