Instagram YouTube Facebook

Piaskownice dla dzieci - zamykane i otwarte

Piaskownica to niezbędny element wyposażenia placu zabaw dla najmłodszych dzieci. To w piaskownicach maluchy zawierają pierwsze przyjaźnie, uczą się podstawowych zasad życia w społeczeństwie oraz oswajają trudną sztukę dzielenia się zabawkami. Ponadto zabawy w piasku są doskonałą rozrywką, angażującą i stymulującą m.in. zmysł dotyku, pobudzającą wyobraźnię i kreatywność, pozwalającą w przyjemny sposób ćwiczyć zdolności manualne oraz koordynację ręka – oko.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 ocen, średnia ocena to : 5,00 z 5) gwiazdek
Loading...

Nasza oferta

Piaskownice drewniane i z bali

Piaskownice drewniane i z bali

Nie od dziś wiadomo, że zabawa w piasku należy do ulubionych aktywności dzieci. Piaskownica z bali drewnianych to nie tylko funkcjonalny element wyposażenia, ale też niesamowicie estetyczny oraz ponadczasowy składnik placów z...
Zobacz więcej
Piaskownice otwarte

Piaskownice otwarte

Otwarte piaskownice dla dzieci od lat należą do grona najchętniej wybieranych urządzeń zabawowych. Cechują się stosunkowo niską ceną oraz mnogością dostępnych form, kolorów i rozmiarów. Można dzięki nim wspaniale zaaranżować kącik w ogródku albo dopos...
Zobacz więcej
Piaskownice zamykane

Piaskownice zamykane

Zabawa w piasku… niech pierwszy rzuci łopatką błota ten, kto jej nie kochał! W piaskownicy dzieci spędzają całe godziny, często pomimo ostrzeżeń zaniepokojonych rodziców, którzy martwią się o bezpieczeństwo swoich pociech. W końcu tyle się słyszy o tym, że to siedlisko wszelkiego rodzaju bakterii, wirusów, zarodnikó...
Zobacz więcej

Piaskownice: produkty

Otwarte oraz zamykane piaskownice na plac zabaw

Piaskownice na place zabaw mogą mieć różny kształt i gabaryty – im większe i głębsze, tym więcej dzieci będzie mogło się w nich równocześnie bawić. Zamykane piaskownice dla dzieci z pokrywą doskonale sprawdzą się w przydomowych ogródkach – będzie można znacząco wydłużyć świeżość piasku, zabezpieczyć przed ewentualnym zabrudzeniem go przez zwierzęta (przede wszystkim koty), a także częściowo przed deszczem i śniegiem. Świetnym rozwiązaniem są również piaskownice z daszkami, które ochronią bawiące się w nich dzieci przed słońcem. Starsze dzieci i rodzice doceniają praktyczne siedziska usytuowane na wierzchołkach konstrukcji piaskownic.

Współczesne piaskownice na plac zabaw najczęściej wykonywane są z trwałych i solidnych tworzyw sztucznych, które gwarantują ich długoletnie użytkowanie w niezmienionym stanie. Tworzywa sztuczne są odporne na zmienne warunki atmosferyczne i akty wandalizmu. Do produkcji piaskownic drewnianych używa się wysokiej klasy twardego drewna, które jest odpowiednio impregnowane i zabezpieczane, by maksymalnie wydłużyć żywot konstrukcji.

Activeline to producent najwyższej jakości piaskownic dla dzieci na place zabaw. Projektujemy piaskownice ogrodowe drewniane i plastikowe, z funkcjonalnymi siedziskami oraz pokrywami lub bez nich. Dokładamy wszelkich starań, by realizowane przez nas projekty spełniały najbardziej wyśrubowane standardy jakości oraz odznaczały się doskonałym designem.

Piasek, kilka desek, łopatka, wiaderko i odrobina fantazji – tak brzmi przepis na świetną zabawę, która jednocześnie sprzyja rozwojowi dziecięcej wyobraźni. Z tego przepisu powstaje piaskownica – jedno z pierwszych urządzeń tworzących plac zabaw.

Piaskownica na placu zabaw a bezpieczeństwo

Najbardziej znane są nam piaskownice drewniane. Natomiast z biegiem lat  i z pojawieniem się nowo dostępnych tworzyw, piaskownica uległa “ewolucji”. Obecnie na rynku znaleźć można jeszcze różne jej rodzaje, np. piaskownica plastikowa, piaskownica w kształcie muszli, żółwia, czy rybki. Dobrym i funkcjonalnym pomysłem są piaskownice zamykane. One dzięki pokrywie są odseparowane od wędrujących zwierząt, często traktujących piaskownice jako kuwetę. Zabezpieczenie w tej postaci sprawia, że miejsce zabawy jest czyste, bezpiecznie oraz wolne od groźnych bakterii.

Funkcjonalność piaskownicy

Piaskownice na placu zabaw przeznaczone są dla dzieci praktycznie w każdym wieku. Odnajdą się tam zarówno pełzające maluchy, jak i starszaki. Natomiast w przypadku tej pierwszej grupy oczywiste jest to, że te dzieci muszą pozostać pod nadzorem osoby dorosłej. Jeśli chodzi o dobrą zabawę, to możliwości jest bardzo dużo: można zrobić piaskowe babki, zbudować zamek, czy nawet wyznaczyć trasę dla zabawkowych samochodów. Wszystko jest uwarunkowane od dziecięcej wyobraźni i pomysłowości, która dzięki takim miejscom stale się rozwija. Jeśli chodzi o dzieci, które dopiero wkraczają w życie i poznają różnego rodzaju place zabaw, piaskownica będzie dobrym startem w tej przestrzeni. Takie dziecko może poczuć we własnych rączkach, czym jest piasek suchy, piasek mokry i co fajnego można z niego stworzyć. Piaskownice lubią także dorośli. Dlatego, że rodzic po ciężkim dniu może wyjść na świeże powietrze, odpocząć i zapewnić dziecku ciekawą rozrywkę bez obawy o jego bezpieczeństwo. Wokół takich miejsc gromadzi się często wiele matek, które budują swoją więź towarzyską, wymieniają się doświadczeniami związanymi z wychowywaniem dzieci oraz po prostu odpoczywają od codziennych obowiązków.

POTRZEBUJESZ KONKRETNEJ OFERTY?

Chętnie zaproponujemy Ci najlepsze rozwiązanie.
Wystarczy, że powiesz nam o swoich oczekiwaniach.

ZAMÓW