Instagram YouTube Facebook

Piaskownice dla dzieci - zamykane i otwarte

Piaskownica to niezbędny element wyposażenia placu zabaw dla najmłodszych dzieci. To w piaskownicach maluchy zawierają pierwsze przyjaźnie, uczą się podstawowych zasad życia w społeczeństwie oraz oswajają trudną sztukę dzielenia się zabawkami. Ponadto zabawy w piasku są doskonałą rozrywką, angażującą i stymulującą m.in. zmysł dotyku, pobudzającą wyobraźnię i kreatywność, pozwalającą w przyjemny sposób ćwiczyć zdolności manualne oraz koordynację ręka – oko.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 ocen, średnia ocena to : 5,00 z 5) gwiazdek
Loading...

Nasza oferta

Piaskownice drewniane i z bali

Piaskownice drewniane i z bali

Nie od dziś wiadomo, że zabawa w piasku należy do ulubionych aktywności dzieci. Piaskownica z bali drewnianych to nie tylko funkcjonalny element wyposażenia, ale też niesamowicie estetyczny oraz ponadczasowy składnik placów z...
Zobacz więcej

Piaskownice: produkty

Otwarte oraz zamykane piaskownice na plac zabaw

Piaskownice na place zabaw mogą mieć różny kształt i gabaryty – im większe i głębsze, tym więcej dzieci będzie mogło się w nich równocześnie bawić. Zamykane piaskownice dla dzieci z pokrywą doskonale sprawdzą się w przydomowych ogródkach – będzie można znacząco wydłużyć świeżość piasku, zabezpieczyć przed ewentualnym zabrudzeniem go przez zwierzęta (przede wszystkim koty), a także częściowo przed deszczem i śniegiem. Świetnym rozwiązaniem są również piaskownice z daszkami, które ochronią bawiące się w nich dzieci przed słońcem. Starsze dzieci i rodzice doceniają praktyczne siedziska usytuowane na wierzchołkach konstrukcji piaskownic.

Współczesne piaskownice na plac zabaw najczęściej wykonywane są z trwałych i solidnych tworzyw sztucznych, które gwarantują ich długoletnie użytkowanie w niezmienionym stanie. Tworzywa sztuczne są odporne na zmienne warunki atmosferyczne i akty wandalizmu. Do produkcji piaskownic drewnianych używa się wysokiej klasy twardego drewna, które jest odpowiednio impregnowane i zabezpieczane, by maksymalnie wydłużyć żywot konstrukcji.

Activeline to producent najwyższej jakości piaskownic dla dzieci na place zabaw. Projektujemy piaskownice ogrodowe drewniane i plastikowe, z funkcjonalnymi siedziskami oraz pokrywami lub bez nich. Dokładamy wszelkich starań, by realizowane przez nas projekty spełniały najbardziej wyśrubowane standardy jakości oraz odznaczały się doskonałym designem.

Piasek, kilka desek, łopatka, wiaderko i odrobina fantazji – tak brzmi przepis na świetną zabawę, która jednocześnie sprzyja rozwojowi dziecięcej wyobraźni. Z tego przepisu powstaje piaskownica – jedno z pierwszych urządzeń tworzących plac zabaw.

Piaskownica na placu zabaw a bezpieczeństwo

Najbardziej znane są nam piaskownice drewniane. Natomiast z biegiem lat  i z pojawieniem się nowo dostępnych tworzyw, piaskownica uległa “ewolucji”. Obecnie na rynku znaleźć można jeszcze różne jej rodzaje, np. piaskownica plastikowa, piaskownica w kształcie muszli, żółwia, czy rybki. Dobrym i funkcjonalnym pomysłem są piaskownice zamykane. One dzięki pokrywie są odseparowane od wędrujących zwierząt, często traktujących piaskownice jako kuwetę. Zabezpieczenie w tej postaci sprawia, że miejsce zabawy jest czyste, bezpiecznie oraz wolne od groźnych bakterii.

Funkcjonalność piaskownicy

Piaskownice na placu zabaw przeznaczone są dla dzieci praktycznie w każdym wieku. Odnajdą się tam zarówno pełzające maluchy, jak i starszaki. Natomiast w przypadku tej pierwszej grupy oczywiste jest to, że te dzieci muszą pozostać pod nadzorem osoby dorosłej. Jeśli chodzi o dobrą zabawę, to możliwości jest bardzo dużo: można zrobić piaskowe babki, zbudować zamek, czy nawet wyznaczyć trasę dla zabawkowych samochodów. Wszystko jest uwarunkowane od dziecięcej wyobraźni i pomysłowości, która dzięki takim miejscom stale się rozwija. Jeśli chodzi o dzieci, które dopiero wkraczają w życie i poznają różnego rodzaju place zabaw, piaskownica będzie dobrym startem w tej przestrzeni. Takie dziecko może poczuć we własnych rączkach, czym jest piasek suchy, piasek mokry i co fajnego można z niego stworzyć. Piaskownice lubią także dorośli. Dlatego, że rodzic po ciężkim dniu może wyjść na świeże powietrze, odpocząć i zapewnić dziecku ciekawą rozrywkę bez obawy o jego bezpieczeństwo. Wokół takich miejsc gromadzi się często wiele matek, które budują swoją więź towarzyską, wymieniają się doświadczeniami związanymi z wychowywaniem dzieci oraz po prostu odpoczywają od codziennych obowiązków.

POTRZEBUJESZ KONKRETNEJ OFERTY?

Chętnie zaproponujemy Ci najlepsze rozwiązanie.
Wystarczy, że powiesz nam o swoich oczekiwaniach.

ZAMÓW