Piaskownice dla dzieci - zamykane i otwarte

Piaskownica to niezbędny element wyposażenia placu zabaw dla najmłodszych dzieci. To w piaskownicach maluchy zawierają pierwsze przyjaźnie, uczą się podstawowych zasad życia w społeczeństwie oraz oswajają trudną sztukę dzielenia się zabawkami. Ponadto zabawy w piasku są doskonałą rozrywką, angażującą i stymulującą m.in. zmysł dotyku, pobudzającą wyobraźnię i kreatywność, pozwalającą w przyjemny sposób ćwiczyć zdolności manualne oraz koordynację ręka – oko.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

Wyświetlanie 1–9 z 10 wyników

Lista produktów z kategorii Piaskownice

Zestaw zabawowy HEXO Cosmo FS-Play 1604

Zestaw zabawowy HEXO Cosmo FS-Play 1604

Zobacz produkt →
piaskownica z zadaszniem na plac zabaw

Piaskownica – domek Chatka

Cena: 2 880,00 

Podana cena jest ceną netto.

Zobacz produkt →
piaskownica łóź

PIASKOWNICA BARKA PR (nr kat. K-215)

Cena: 4 680,00 

Podana cena zestawu jest ceną netto.   Piaskownica Barka - wersja Premium (drewno klejone).

Zobacz produkt →
Piaskownica HDPE

Piaskownica czworokątna HDPE

Cena: 1 490,00 

Podana cena zestawu jest ceną netto.

Zobacz produkt →
piaskownica kwadratowa

PIASKOWNICA FORSYCJA PR

Cena: 2 170,00 

Podana cena zestawu jest ceną netto.   Piaskownica Forsycja - wersja Premium (drewno klejone).

Zobacz produkt →
piaskownica sześciokątna

PIASKOWNICA KALINA PR (nr kat. K-213)

Cena: 1 580,00 

Podana cena zestawu jest ceną netto.   Piaskownica Kalina - wersja Premium (drewno klejone).

Zobacz produkt →
drewniana piaskownica w kształcie statku

Piaskownica Statek T 318

Cena: 1 720,00 

Podana cena jest ceną netto.

Zobacz produkt →
Piaskownica sześciokątna

Piaskownica sześciokątna HDPE

Cena: 2 770,00 

Podana cena zestawu jest ceną netto.

Zobacz produkt →
piaskownica zasuwana

PIASKOWNICA ZASUWANA (nr kat. PR-217)

Cena: 4 780,00 

Podana cena zestawu jest ceną netto.   Piaskownica zasuwana - wersja Premium (drewno klejone).

Zobacz produkt →

Otwarte oraz zamykane piaskownice na plac zabaw

Piaskownice dla dzieci mogą mieć różny kształt i gabaryty – im większe i głębsze, tym więcej dzieci będzie mogło się w nich równocześnie bawić. Zamykane piaskownice z pokrywą doskonale sprawdzą się w przydomowych ogródkach – będzie można znacząco wydłużyć świeżość piasku, zabezpieczyć przed ewentualnym zabrudzeniem go przez zwierzęta (przede wszystkim koty), a także częściowo przed deszczem i śniegiem. Świetnym rozwiązaniem są również piaskownice z daszkami, które ochronią bawiące się w nich dzieci przed słońcem. Starsze dzieci i rodzice doceniają praktyczne siedziska usytuowane na wierzchołkach konstrukcji piaskownic.

Współczesne piaskownice najczęściej wykonywane są z trwałych i solidnych tworzyw sztucznych, które gwarantują ich długoletnie użytkowanie w niezmienionym stanie. Tworzywa sztuczne są odporne na zmienne warunki atmosferyczne i akty wandalizmu. Do produkcji piaskownic drewnianych używa się wysokiej klasy twardego drewna, które jest odpowiednio impregnowane i zabezpieczane, by maksymalnie wydłużyć żywot konstrukcji.

Activeline.eu to producent najwyższej jakości piaskownic dla dzieci, które doskonale wpiszą się w mniejsze i większe place zabaw, przedszkolne, szkolne i osiedlowe. Projektujemy piaskownice ogrodowe drewniane i plastikowe, z funkcjonalnymi siedziskami oraz pokrywami lub bez nich. Dokładamy wszelkich starań, by realizowane przez nas projekty spełniały najbardziej wyśrubowane standardy jakości oraz odznaczały się doskonałym designem.

Piasek, kilka desek, łopatka, wiaderko i odrobina fantazji – tak brzmi przepis na świetną zabawę, która jednocześnie sprzyja rozwojowi dziecięcej wyobraźni. Z tego przepisu powstaje piaskownica – jedno z pierwszych urządzeń tworzących plac zabaw.

Piaskownica a bezpieczeństwo

Najbardziej znane są nam piaskownice drewniane. Natomiast z biegiem lat  i z pojawieniem się nowo dostępnych tworzyw, piaskownica uległa “ewolucji”. Obecnie na rynku znaleźć można jeszcze różne jej rodzaje, np. piaskownica plastikowa, piaskownica w kształcie muszli, żółwia, czy rybki. Dobrym i funkcjonalnym pomysłem są piaskownice zamykane. One dzięki pokrywie są odseparowane od wędrujących zwierząt, często traktujących piaskownice jako kuwetę. Zabezpieczenie w tej postaci sprawia, że miejsce zabawy jest czyste, bezpiecznie oraz wolne od groźnych bakterii.

Funkcjonalność piaskownicy

Piaskownice przeznaczone są dla dzieci praktycznie w każdym wieku. Odnajdą się tam zarówno pełzające maluchy, jak i starszaki. Natomiast w przypadku tej pierwszej grupy oczywiste jest to, że te dzieci musza pozostać pod nadzorem osoby dorosłej. Jeśli chodzi o dobrą zabawę to możliwości jest bardzo dużo: można zrobić piaskowe babki, zbudować zamek, czy nawet wyznaczyć trasę dla zabawkowych samochodów. Wszystko jest uwarunkowane od dziecięcej wyobraźni i pomysłowości, która dzięki takim miejscom stale się rozwija. Jeśli chodzi o dzieci, które dopiero wkraczają w życie i poznają różnego rodzaju place zabaw, piaskownica będzie dobrym startem w tą przestrzeń. Takie dziecko może poczuć we własnych rączkach czym jest piasek suchy, piasek mokry i co fajnego można z niego stworzyć. Piaskownice lubią także dorośli. Dlatego, że rodzic po ciężkim dniu może wyjść na świeże powietrze, odpocząć i zapewnić dziecku ciekawą rozrywkę bez obawy o jego bezpieczeństwo. Wokół takich miejsc gromadzi się często wiele matek, które budują swoją więź towarzyską, wymieniają się doświadczeniami związanymi z wychowywaniem dzieci oraz po prostu odpoczywają od codziennych obowiązków.