Jak przeprowadzić bezpieczny i efektywny trening na siłowni zewnętrznej

Pamiętacie jeszcze swoje postanowienia noworoczne z początku 2020? Udało Wam się je zrealizować czy pandemia Covid-19 pokrzyżowała Wam plany i ostatecznie nic z nich nie wyszło? Chcieliście zadbać o swoje zdrowie i kondycję, zrzucić zbędne kilogramy i wyrzeźbić sylwetkę? Już nawet kupiliście karnet na siłownie, które wkrótce zamknięto, następnie otwarto, by znowu zamknąć, otworzyć i zamknąć?

Czas skonstruować nowe postanowienia, bo już za kilka dni przywitamy Nowy Rok – miejmy nadzieję, że lepszy dla nas wszystkich! Dzisiaj chcemy Wam pokazać, że wszelkie cele związane z aktywnością sportową możecie zrealizować… poza tradycyjnymi siłowniami i klubami fitness! Do Waszej dyspozycji są siłownie plenerowe z urządzeniami fitness, siłownie dla seniorów oraz innowacyjne siłownie zewnętrzne umożliwiają przeprowadzanie pełnowartościowych treningów siłowych na świeżym powietrzu! Sprawdźcie jak bezpiecznie i efektywnie ćwiczyć na naszych urządzeniach! 

Bezpieczny i efektywny trening outdoorowy – najważniejsze zasady

Dobry trening to trening, który jest bezpieczny na osoby ćwiczącej (w każdym aspekcie!) oraz efektywny, czyli pozwalający realizować cele szczegółowe i przybliżający Cię (z każdą kolejną sesją) do zrealizowania celu głównego. 

Bezpieczny trening na siłowni zewnętrznej 

Bezpieczeństwo treningu na siłowni zewnętrznej zależy w dużej mierze od nas samych i naszego zdroworozsądkowego podejścia do ćwiczeń. 

  • do treningu powinny przystępować wyłącznie osoby, które nie mają żadnych przeciwwskazań do tego rodzaju aktywności (w razie jakichkolwiek wątpliwości – przed rozpoczęciem treningów należy skonsultować się z lekarzem);
  • ze wszystkim urządzeń wchodzących w skład siłowni plenerowej należy korzystać zgodnie z ich przeznaczeniem oraz przestrzegając zasad zawartych w regulaminie;
  • w przypadku profesjonalnych siłowni zewnętrznych można skorzystać z pomocy wirtualnego trenera personalnego (po zeskanowaniu kodu QR znajdującego się na każdym urządzeniu), który pokaże nam sposób korzystania z maszyny;
  • aby zminimalizować ryzyko kontuzji – trening zawsze rozpoczynaj od rozgrzewki oraz dbaj o techniczną poprawność wszystkich wykonywanych ćwiczeń;
  • przestrzeganie aktualnie obowiązujący zaleceń związanych z pandemią Covid-19 – zalecane jest samodzielne dezynfekowanie urządzeń przed rozpoczęciem i po zakończeniu treningu.

Efektywny trening na siłowni zewnętrznej

Podjęcie decyzji o rozpoczęciu treningów na siłowni zewnętrznej to pierwszy krok do sukcesu! Teraz czas na wyznaczenie sobie celu i konsekwentne dążenie do jego realizacji. Dzięki regularnym ćwiczeniom na siłowni plenerowej możesz: poprawić swoją sprawność i kondycję fizyczną, zredukować masę ciała, wyrzeźbić sylwetkę, skutecznie poprawiając jej proporcje oraz rozbudować masę mięśniową. Masz cel? Ułóż plan treningowy, ćwicz regularnie i z pełnym zaangażowaniem oraz zadba o zdrową dietę. Efekty przyjdą szybciej, niż myślisz!

Siłownia zewnętrza – urządzenia 

Jakie urządzenia znajdziesz na siłowniach plenerowych, które tworzymy dla naszych Klientów? To tylko kilka przykładów oraz ich najważniejszych zastosowań w kontekście Twoich celów i pożądanych efektów.

  • Biegacz – siłownia zewnętrzna, urządzenie fitness. To maszyna, na której możesz zrealizować zarówno rozgrzewkę, jak i intensywny trening cardio. Trenując regularnie na biegaczu możesz poprawić swoją kondycję i ogólną sprawność oraz zredukować tkankę tłuszczową.
  • Koła tai chi- siłownia zewnętrzna, urządzenie fitness, siłownia dla seniorów. To urządzenie, na którym można ćwiczyć górne partie ciała (w tym mięśnie obręczy barkowej) oraz przeprowadzać ćwiczenia rehabilitacyjne, których celem jest zwiększenie ruchliwości kończyn górnych.
  • Orbitrek – siłownia zewnętrzna, urządzenia fitness, siłownia dla seniorów. To urządzenie umożliwiające przeprowadzanie pełnowartościowej rozgrzewki lub efektywnego treningu cardio. Ćwiczenia na orbitreku, w zależności od sposobu użytkowania urządzenia, mogą angażować wszystkie partie mięśni.
  • Trenażery mięśni i motylek – siłownia zewnętrzna profesjonalna, ze zmiennym obciążeniem. To urządzenia z profesjonalnej linii, wyposażone w bezpieczny system zmiennego obciążenia. W zależności od rodzaju trenażera – możliwe jest przeprowadzenie treningu na wybraną partię ciała: nogi, mięśnie brzucha, ramiona, barki i plecy.

Siłownia zewnętrzna dla seniorów i dla dzieci

Jesteś seniorem? A może dzieckiem, które z powodu zdalnego nauczania utknęło przed ekranem komputera? Siłownie zewnętrzne to doskonały pomysł na bezpieczną aktywność fizyczną na Twoich zasadach! Ćwiczysz tak, jak chcesz i kiedy chcesz, bezpiecznie dystansując się od innych osób oraz samodzielnie dezynfekując urządzenia.

Trenażery, zarówno te profesjonalne (ze zmiennym obciążeniem), jak i urządzenia fitness oraz te wchodzące w skład siłowni dla seniorów – mogą być użytkowane zgodnie z regulaminem, który w większości przypadków umożliwia korzystanie z nich osobom dorosłym (bez ograniczeń) oraz młodzieży od 14. roku życia lub dzieciom, które mają minimum 140 cm wzrostu. 

Podsumowanie

Profesjonalne siłownie zewnętrzne, wyposażone w innowacyjne urządzenia ze zmiennym obciążeniem, umożliwiają przeprowadzanie pełnowartościowych treningów na świeżym powietrzu. W zależności od wielkości siłowni zewnętrznej oraz liczby zainstalowanych w jej ramach urządzeń, do wyboru możemy mieć m.in.: specjalistyczne trenażery mięśni brzucha, nóg, klatki piersiowej, barków, ramion i pleców oraz zestawy wolnych ciężarów / hantli z ławką treningową.

Jak ćwiczyć? Najlepiej… zgodnie z planem treningowym! Plan ćwiczeń powinien być skonstruowany w taki sposób, by optymalnie wpisywać się w Twoje potrzeby i ułatwić Ci realizację celów. Efekty? Przyjdą z czasem! Pod warunkiem oczywiście, że do regularnych treningów dołożysz zdrową, odpowiednio zbilansowaną dietę – tako rzecze doświadczony producent siłowni zewnętrznych!  

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 ocen, średnia ocena to : 5,00 z 5) gwiazdek
Loading...