Ścianki wspinaczkowe na place zabaw

Nowoczesny plac zabaw nie obejdzie się bez ścianki wspinaczkowej dla dzieci. Wspinanie się wzmacnia niemal wszystkie mięśnie, wspomaga koordynację ruchów i wyczucie własnego ciała. Uczy podejmowania decyzji i polegania na sobie. Dziecko na ściance nie musi – choć może – rywalizować z innymi. To więc urządzenie przydatne i dla introwertyków, i ekstrawertyków. Ścianka wspinaczkowa może być samodzielnym elementem na placu zabaw, ale może także być elementem składowym zestawu zabawowego. Mała ścianka wspinaczkowa bywa montowana zamiast tradycyjnych schodków, drabinki bądź trapu.

Na placu zabaw zestawy wspinaczkowe cieszą się dużym powodzeniem. Obok tradycyjnych ścianek o różnym kącie nachylenia znajdujemy też pajęczyny oraz inne konstrukcje linowe, które w podobny sposób umożliwiają dzieciom wspinanie się. Ważne, żeby nawierzchnia placu zabaw, na którym jest dużo różnorodnych zestawów wspinaczkowych, była maksymalnie bezpieczna. Doskonale sprawdzają się w takich miejscach nawierzchnie wylewane, płytki kauczukowe albo maty przerostowe.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 ocen, średnia ocena to : 5,00 z 5) gwiazdek
Loading...

Wspinaczki: produkty

Jak Spiderman

Zestawy wspinaczkowe dla dzieci mogą początkowo wzbudzać w dzieciach nieco obaw. Jeśli jednak dziecko nie ma fobii zwanej lękiem wysokości (akrofobii), prędzej czy później zaufa swoim umiejętnościom motorycznym i z chęcią pokonywać będzie kolejne etapy wspinaczki. Im większa koordynacja ruchów, im większe poczucie sprawności, tym chętniej dziecko pnie się w górę. Wspinaczki na plac zabaw to urządzenia wspomagające ćwiczenie koordynacji ruchów, balansowania ciałem i poszukiwania optymalnych punktów podparcia, kiedy wydaje się, że nie da się już uczynić ani kroku więcej. Na ściance wspinaczkowej dziecko czuje się jak alpinista, a na pajęczynie – jak Spiderman.

Plac zabaw wyposażony w różnego rodzaju ścianki wspinaczkowe oraz konstrukcje linowe to bardzo atrakcyjne miejsce dla dzieci. W bezpiecznych warunkach mogą one dać upust swojej naturalnej ruchliwości i nabierać zaufania do sprawności swojego ciała oraz podejmowanych przez siebie decyzji. Kiedy dziecko pnie się w górę, zapomina o tym, że jeszcze przed chwilą bało się uczynić kolejny krok.

Potrzebujesz konkretnej oferty?

Chętnie zaproponujemy Ci najlepsze rozwiązanie.
Wystarczy, że powiesz nam o swoich oczekiwaniach.

Zobacz jak zamówić →