Instagram YouTube Facebook

Równoważnie dla dzieci na place zabaw

Niezaprzeczalną zaletą placu zabaw jest fakt, że podczas beztroskiej i bezpiecznej zabawy dziecko ma szans doskonalić swoje umiejętności ruchowe. Nawet maluchy, które na co dzień mają problemy z koordynacją psychoruchową, podejmują tu wyzwania, które wydatnie wpływają na ich stan. Plac zabaw jest demokratyczny – każdy wspina się, zjeżdża czy huśta się w swoim tempie, a kiedy zaczyna się rywalizacja, stali bywalcy czują się pewni siebie.

Doskonałym dodatkiem do zestawów zabawowych są zestawy sprawnościowe oraz równoważnie dla dzieci. Tradycyjna równoważnia naziemna przypomina wyglądem kultowe ławki z sali gimnastycznej, a zasada jej działania jest identyczna – przejść od początku do końca i nie stracić równowagi. Wbrew pozorom to wcale nie jest łatwe! Dlatego balansowanie ciałem dobrze trenować jak najczęściej, z czasem przerzucając się na bardziej wyrafinowane urządzenia treningowe. Obok tradycyjnych równoważni dla dzieci, na placach zabaw znajdziemy także zestawy zabawowe wyposażone w pomosty linowe.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 ocen, średnia ocena to : 5,00 z 5) gwiazdek
Loading...

Równoważnie: produkty

Jak linoskoczek

Pokonanie pomostu linowego, zwłaszcza modelu z dużymi oczkami, może na początku sprawiać dziecku trudność. Nie dość, że podłoga zdaje się pływać, to jeszcze łatwo wsadzić nogę w dziurę i niewygodnie zawisnąć w powietrzu. Kiedy jednak dziecko nabierze wprawy, pomost linowy okazuje się doskonałą równoważnią, którą pokonać można kilkoma susami. Można więc poczuć się jak linoskoczek balansujący nad cyrkową areną. Producenci równoważni dbają o to, żeby były to konstrukcje bezpieczne i stabilne.

Na plac zabaw zwykle kupuje się zwykle porównywalną liczbę urządzeń do zabawy i urządzeń treningowych. Równoważnia zaliczana jest do tej drugiej grupy. Klasyczna równoważnia naziemna może być jedynym takim elementem na placu zabaw, ale można także połączyć kilka egzemplarzy i stworzyć prawdziwie ekstremalny ciąg równoważni tylko dla najsprawniejszych dzieciaków. Podjęcie takiego wyzwania to wyższa szkoła jazdy i motywacja dla tych, którzy wciąż jeszcze mają kłopoty z balansowaniem ciałem.

POTRZEBUJESZ KONKRETNEJ OFERTY?

Chętnie zaproponujemy Ci najlepsze rozwiązanie.
Wystarczy, że powiesz nam o swoich oczekiwaniach.

ZAMÓW