Linaria na place zabaw

Może nie każdy z nas wie, słysząc nazwę linarium, co to jest. Ale linaria na place zabaw widział chyba każdy z nas. Czy to nie cudowne móc obserwować dziecko, które ze zwinnością małpki pokonuje dżunglę złożoną… wprawdzie nie z lian, ale z lin! Struktury niektórych linariów na place zabaw są naprawdę rozbudowane, a pokonanie całej trasy daje dziecku ogrom satysfakcji. 

 

A co powiecie na linarium obrotowe, czyli właściwie linarium i karuzelę w jednym? Serca naszych dzieci już na dobre zostały podbite przez linaria – place zabaw cieszące się szacunkiem dzieci od tej pory muszą być placami zabaw z linami.

Linarium – co to jest?

Rodzice, wychowawcy przedszkolni i projektanci miejskich przestrzeni rekreacji ostatnio odmieniają przez wszystkie przypadki słowo linarium – co to dokładnie jest? Linarium dla dzieci to przestrzenna konstrukcja wspinaczkowa występująca w kształtach piramidy, stożka oraz diamentu. Linaria na place zabaw umożliwiają zabawę dzieciom w różnym wieku dzięki linom umieszczonym na różnej wysokości. Konstrukcje placów zabaw z linami wykonuje się z przyjaznych i trwałych materiałów z dbałością o każdy szczegół. 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 ocen, średnia ocena to : 4,00 z 5) gwiazdek
Loading...

Linaria: produkty


 

Linarium świetnie nadaje się na place zabaw, na których często stanowi główną atrakcję. Można nawet powiedzieć, że obecnie bez linarium place zabaw praktycznie nie są tym, czym być powinny!

Linaria – place zabaw niech sprzyjają rozwojowi!

Na ogół plac zabaw z linami to miejsce przeznaczone dla dzieci powyżej 5 lat, ale wiele zależy też od cech konkretnego urządzenia – niektóre linaria dla dzieci bywają naprawdę wysokie i złożone, stąd pewne ograniczenia wiekowe. Wyposażone w linarium place zabaw znacząco przyczyniają się do rozwoju fizycznego i psychicznego młodych użytkowników. Dodatkowo dzięki obecności linariów place zabaw stają się szczególnie dobrym miejscem do rozwijania siły mięśniowej, koordynacji ruchowej oraz stymulacji poczucia równowagi. 

Rodzaje linarium dla dzieci dostępne na placach zabaw

Wybierając linarium dla dzieci, warto zwrócić uwagę na najpopularniejsze urządzenia:

 

linarium piramida/linarium stożek – rodzaj urządzenia linowego, w którym konstrukcja opiera się na umieszczonym centralnie słupie, od którego we wszystkie strony odchodzą liny. 

 

linarium walec – trochę bardziej zaawansowana konstrukcja, w której liny ułożone są tak, by tworzyły na górze okrągły ,,daszek”, na który też można wejść. Takie linarium dla dzieci widziane z góry przypomina pajęczą sieć, a one muszki złapane w… sieć doskonałej zabawy! 

 

linarium klepsydra – ma dość skomplikowany kształt, różni się od linarium walca zwężeniem w środkowej części. Takie wygięcie konstrukcji może być dodatkowym utrudnieniem dla wspinających się, dlatego klepsydry to często wybierane linaria na place zabaw o zwiększonym poziomie trudności.

 

linarium namiot – jak sama nazwa wskazuje, jest to linarium dla dzieci przypominające kształtem namiot. Składa się z lin rozpiętych między dwiema prostokątnych ramami, zestawionymi ze sobą tak, by łączyły się jedną z dłuższych krawędzi, a przeciwległe brzegi były jak najszerzej rozstawione. 

 

linarium obrotowe – to specyficzne linaria na place zabaw. Ich konstrukcja dodatkowo się obraca, co jest świetnym treningiem kontrolowania ryzyka. 

Linarium – plac zabaw nie będzie już taki sam

Dzięki linarium plac zabaw może zamienić się w prawdziwe centrum rekreacji. Warto w ramach jednej przestrzeni rekreacyjnej zestawić ze sobą różne typy linariów i połączyć je mostkami wiszącymi albo tunelami, dzięki czemu uzyskamy bardzo atrakcyjny plac zabaw z linami. Bardzo rozległe linaria na place zabaw są szczególnie polecane w miejscach często uczęszczanych przez rodziny z dziećmi, takich jak plaże, nadbrzeża zalewów miejskich czy duże parki. 

Place zabaw z linarium – producent Active Line

W naszej ofercie można znaleźć różne linaria na place zabaw, od najbardziej popularnych – np. linarium piramida, linarium walec, linarium klepsydra czy linarium namiot – po bardziej wyszukane, jak linarium w kształcie diamentu czy drzewa. Urządzenia występują w różnych rozmiarach, dlatego można mieć pewność, że wyposażone w takie linaria place zabaw zadowolą dzieci w szerokim spektrum wiekowym i o różnych potrzebach. 

 

Jeśli nie wiesz, jak wybrać rodzaj linarium, producent Active Line znajdzie dla ciebie takie, dzięki któremu nawet dorośli dadzą się złapać w sieć dobrej zabawy! Nie czekaj i stwórz z nami swój plac zabaw z linami!

 

Potrzebujesz konkretnej oferty?

Chętnie zaproponujemy Ci najlepsze rozwiązanie.
Wystarczy, że powiesz nam o swoich oczekiwaniach.

Zobacz jak zamówić →