Instagram YouTube Facebook

Street Workout - Urządzenia

Ćwiczenia na świeżym powietrzu mają mnóstwo zalet i do tego nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać. Wystarczy odrobina motywacji, by do treningów włączyć przestrzeń miejską, masę własnego ciała oraz odpowiedni sprzęt do street workout. Ćwiczenia za pomocą masy swojego ciała oraz elementów przestrzeni miejskiej to najprostsza definicja street workout (ang. Street – ulica, workout – trening). To rodzaj ćwiczeń kalistenicznych, czyli wykorzystujących masę własnego ciała, które pierwotnie wykonywano w plenerze przy użyciu elementów architektury miasta. Trzepaki, murki i latarnie pozwalały na wykonanie niezliczonej ilości kombinacji.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 ocen, średnia ocena to : 5,00 z 5) gwiazdek
Loading...

Street Workout: produkty

Sprzęt do kalisteniki – urządzenia Street Workout

Dziś tworzonych jest coraz więcej obszarów przystosowanych do tego celu. Cieszymy się, że nasza firma ma w tym swój niemały udział. Dzięki naszej ofercie urządzeń street workout wiele terenów zielonych w całym kraju odpowiednio przygotowano do aktywnego spędzania czasu oraz poznawania street workoutu i ćwiczeń kalistenicznych. Podstawowym sprzętem do kalisteniki są drążki rozmieszczone na różnych wysokościach, poręcze lub drabinki. Ilość technik wykorzystywanych przy treningu jest nieograniczona. Dla nas to inspiracja do kreowania nowych rozwiązań w dziedzinie rozwoju psychofizycznego. Spędzając w ten sposób czas na świeżym powietrzu, można bez większego wysiłku poprawić sylwetkę oraz wzmocnić kondycję. I co najważniejsze – taka forma aktywności jest całkowicie darmowa.

Plac do street workoutu

Przestrzeń do treningu ulicznego nie jest zbyt wymagająca, jednak… Oczywiście, najlepsze praktyki pokazują, że idealne miejsce to takie, gdzie jest zieleń i trochę cienia w słoneczne dni. Miejsca w pełni nasłonecznione mogą rozpraszać podczas dłuższych funkcjonalnych treningów, jak również mocno nagrzewać sprzęt do street workoutu. To z kolei może zdecydowanie utrudniać korzystanie z urządzeń, zabierając całą przyjemność z ćwiczeń. Dlatego najlepszym miejscem wydaje się być miejski teren zielony, który przewiduje w swojej infrastrukturze urządzenia do street workoutu.

Nawierzchnia pod plac Street Workout

Istotne jest również podłoże. Nie sprawdzi się tutaj surowy beton czy kostka. Warto zainwestować w zewnętrzne maty amortyzujące lub inne dedykowane nawierzchnie, które nie przysporzą dużych nakładów finansowych, a z pewnością poprawią jakość całego treningu funkcjonalnego.

Sprzęt do kalisteniki

Przy wyborze odpowiedniego sprzętu do ćwiczeń kalistenicznych powinno się postawić przede wszystkim na różnorodność. Możliwości aranżacyjne są praktycznie nieograniczone, a potencjał w doborze sprzętu – co za tym idzie charakteru wykonywanych ćwiczeń, jest równie imponujący. Wyróżniamy tutaj drążki, drabinki, wielofunkcyjne poręcze, poręcze: równoległe, skośne, ławeczki, wieże, liny, etc. Wszystkie sprzęty do treningu funkcjonalnego angażują masę własną ciała  i pozwalają na kompleksowy rozwój fizyczny. W naszej ofercie znajduje się pełne spektrum produktów, z których możemy stworzyć znakomite zaplecze do street workoutu, dostosowane w pełni do użytkowników (szkoły, placówki, projekty indywidualne, place: wymagające, komercyjne). Nasze produkty cechują: niezwykła trwałość, wysoka jakość wykonania, ciekawe wzornictwo, bogata kolorystyka oraz znakomite walory estetyczne.

Oddech historii – czym jest kalistenika?

Kalistenika to połączenie dwóch greckich słów kállos, czyli piękno i sthénos, czyli siła. Piękna siła! Tym właśnie jest nowoczesny street workout.

W każdej aktywności ruchowej, a szczególnie podczas uprawiania konkretnego sportu najbardziej kluczową rzeczą jest oddech. W przypadku kalisteniki mamy do czynienia z intensywnymi ćwiczeniami, a oddech wspiera cały proces treningu. Powinien zatem być prawidłowy, głęboki i… – pełen tlenu. street workout, tak samo jak plenerowe siłownie, ma tę niezwykłą przewagę, iż może dostarczać organizmowi tlenu; świeżego powietrza, które wpływa pozytywnie na układ krwionośny. Wszystko to przekłada się na znakomite warunki pozwalające na zadbanie o nasze zdrowie, kondycję, jednocześnie pozwala też na efektywną rozbudowę tkanki mięśniowej.

Kalistenika uczy pracy z własnym ciałem, wiedzieli już o tym starożytni Grecy i Rzymianie, dla których ćwiczenia z własną masą były kluczem i podstawą do rozwoju kulturystycznego.

Trening funkcjonalny – fundamenty

Mówiąc o ćwiczeniach kalistenicznych, warto podkreślić, że podstawowym ćwiczeniem są pompki. Najczęściej jednak wykorzystuje się sprzęt do kalisteniki i wykonuje się podciągania, przysiady, brzuszki i wznosy nóg. Tak naprawdę repertuar technik wykorzystywanych w street workout ogranicza tylko ludzka wyobraźnia. Nie trzeba płacić za treningi na specjalnych urządzeniach czy drogie suplementy diety, które spotyka się w siłowniach. Drążki do street workout, odrobina słońca i można już efektywnie ćwiczyć na świeżym powietrzu.

Więcej niż siłownie plenerowe

Więcej  możesz przeczytać w naszym artykule o tym jak ćwiczyć street workout.

Opanowanie ćwiczeń na urządzeniach street workout pozwala koordynować wszystkie funkcje ciała jako jednej, spójnej całości. Wyrównujemy oddech, odkrywamy istnienie wszystkich mięśni, a stawy bez większego wysiłku reagują na ciężar ciała. Taka forma aktywności jest najbardziej zbliżona do natury. Poprzez obcowanie z przyrodą możemy w pełni oddać się harmonii własnego ciała i umysłu. Dziś na rynku funkcjonuje coraz więcej firm oferujących wyposażenie siłowni na świeżym powietrzu oraz zestawy pozwalające na efektywny trening w parku. Dlaczego nasza firma jest najlepsza? To proste. Trening wykonywany na naszym sprzęcie, pozwala na nowo odkrywać radość z aktywności fizycznej.

POTRZEBUJESZ KONKRETNEJ OFERTY?

Chętnie zaproponujemy Ci najlepsze rozwiązanie.
Wystarczy, że powiesz nam o swoich oczekiwaniach.

ZAMÓW