Instagram YouTube Facebook

Stojaki na rowery

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą stojaków rowerowych.

Dostępne w modułach od 1-10 stanowisk, z możliwością montażu do podłoża.

Od wiosny do jesieni rowerzyści stanowią bardzo częsty widok na polskich drogach. Nic dziwnego – rower to stosunkowo szybki sposób przemieszczania się, a zarazem dostarczająca endorfin aktywność fizyczna. Ponadto jest to bardzo tani w użytkowaniu i ekologiczny środek transportu, a na to zwracamy coraz większą uwagę. Zajmuje niewiele przestrzeni, więc jest łatwy w przechowywaniu i parkowaniu – pod warunkiem, że mamy odpowiednio dużo miejskich stojaków na rowery oraz przestrzeni miejskiej na stojaki rowerowe. 

Wciąż za mało stojaków rowerowych 

Chyba każdy z miejskich rowerzystów spotkał się z problemem braku miejsca, w którym można by bezpiecznie i stabilnie ustawić rower, kiedy np. chcemy na chwilę wstąpić do osiedlowego sklepiku. I tu właśnie kluczową rolę odgrywają stojaki rowerowe i liczba ich stanowisk. W przestrzeni miejskiej znajdą Państwo stojak na dwa rowery, stojak rowerowy odwrócone u czy też stojak rowerowy na 6 stanowisk – o ich zaletach przeczytają Państwo poniżej.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Stojaki na rowery: produkty

Stojak na rowery – miejski parking dla rowerów

Właściciele samochodów nieustannie borykają się z problemem niewystarczającej liczby miejsc parkingowych w przestrzeni miejskiej. Jeśli ten problem będzie dotykał także rowerzystów, może to skutkować nawet zniechęceniem do tej jakże zdrowej i przyjaznej środowisku formy poruszania się. Tymczasem w dobie rosnącej świadomości ekologicznej (oraz jeszcze szybciej rosnących cen paliw) powinniśmy dążyć do tego, by coraz więcej osób przesiadało się na rowery. 

Coraz większe zapotrzebowanie na stojaki na rowery 

Więcej rowerzystów równa się większemu zapotrzebowaniu na miejskie stojaki na rowery! Czasem znaczenie może mieć nawet to, że zamiast zainstalować stojak rowerowy na 5 rowerów, wybierzemy stojak rowerowy 6 stanowisk. Zajmie on niewiele przestrzeni więcej, ale gdyby w wielu miejscach zwiększono liczbę stojaków na rowery, to w skali miasta odegra to już jakąś rolę. 

Co wyróżnia dobry stojak rowerowy?

Co wyróżnia dobry stojak rowerowy? Przede wszystkim powinien być atrakcyjny cenowo i dość łatwy w montażu. Projektując przestrzeń publiczną, pamiętajmy, że w większości przypadków stojaki na rowery będą usytuowane na kostce brukowej lub asfalcie, zatem muszą być do niej odpowiednio przytwierdzone, aby zapewnić stabilność pozostawionym rowerom i uniemożliwić próby kradzieży całej konstrukcji. Zwykle mocowanie stojaka rowerowego do podłoża wykonuje się za pomocą specjalnych śrub i kotew. 

Stojaki na rowery od Active Line – co wyróżnia nasze stojaki rowerowe?

Jako odpowiedzialny producent stojaków rowerowych w Active Line dbamy o to, aby produkty wykonane były z materiałów najwyższej jakości, odpornych na niesprzyjające warunki atmosferyczne i akty wandalizmu oraz by zapewniały wysoki komfort użytkowania. Niezależnie, czy potrzebujesz stojaka na tylko jeden rower, stojaka na dwa rowery czy twoje potrzeby zrealizuje dopiero stojak na 4 rowery albo stojak na rowery 5 stanowiskowy – na pewno znajdziemy coś dla Ciebie! 

Stojak rowerowy typu u – wady i zalety

Jednym z najpopularniejszych rodzajów stojaków na rowery jest stojak rowerowy u-kształtny, inaczej zwany stojakiem rowerowym typu barierka. Nazwa pochodzi stąd, że kształtem przypomina on odwrócone u. Stojak rowerowy u-kształtny to nieskomplikowana konstrukcja zrobiona z rur, najczęściej stalowych i aluminiowych. Ich ceny nie są wygórowane, montaż łatwy, a rower można przypiąć w prosty sposób. Dla niektórych wadą może być jednak fakt, że jednoślad umieszczony na stojaku rowerowym typu u wymaga podparcia stopką lub oparcia o konstrukcję. 

Stojak szeregowy – wielki parking dla rowerów

Jeśli chcemy zamontować więcej stojaków rowerowych u, będzie to wymagało dość znacznej ilości miejsca, bo muszą one stać w pewnym oddaleniu od siebie, tak aby dało się wygodnie zaparkować kilka rowerów. Jeżeli dana przestrzeń tego wymaga, warto zainstalować stojak szeregowy – jest on wykonany podobnie jak stojak rowerowy odwrócone u, ale składa się z większej liczby połączonych ze sobą stanowisk. 

Stojak rowerowy spirala – wykorzystaj przestrzeń

Kolejnym popularnym rodzajem miejskich stojaków na rowery jest stojak rowerowy spirala, składający się z kształtownika stalowego o poskręcanym niczym sprężyna kształcie. Spiralny stojak rowerowy jest ceniony ze względu na fakt, że nie ma w nim sztywno wydzielonych miejsc parkingowych, co umożliwia zaparkowanie obok siebie wielu rowerów. Niewątpliwą zaletą jest też atrakcyjny, nowoczesny wygląd, jednak stojaki rowerowe spirala bywają też krytykowane za pewną niewygodę dla użytkowników.

Producent stojaków rowerowych Active Line 

Biorąc pod uwagę duże zapotrzebowanie na stojaki rowerowe, producent wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferując różnorodny asortyment, zarówno stojaki rowerowe u, jak i stojaki rowerowe spiralne. Możesz wybrać stojak jednostanowiskowy, stojak rowerowy typu u na dwa rowery lub większe stojaki na rowery, nawet do 10 stanowisk! 

Nowoczesne stojaki na rowery

Uwagę naszych klientów przyciągają awangardowe konstrukcje, jak stojak rowerowy Viking, oraz niezwykle praktyczne stojaki na rowery 5 stanowiskowe, takie jak modele ,,Praga”, ,,Spartan”, ,,Wilno” czy ,,Roma”. Jeśli zależy nam na dobrym kompromisie między ilością zajmowanej przestrzeni a liczbą jednośladów, jakie da się zaparkować, świetnym wyborem może być stojak na 4 rowery. Równie dużą popularnością cieszą się stojaki na rowery 5 stanowiskowe oraz stojaki rowerowe na 6 rowerów. Stojak rowerowy 5 stanowisk to często spotykane rozwiązanie, optymalne np. przy niedużych placach zabaw czy siłowniach zewnętrznych. 

W przestrzeni miejskiej często uczęszczanej lub bardzo atrakcyjnej dla turystów można nawet spotkać takie stojaki na rowery, które pomieszczą kilkanaście jednośladów. Nie zawsze jednak montaż aż tak długich stojaków ma sens. Może w danym miejscu wystarczający okaże się stojak na dwa rowery? 

Jeśli sam nie jesteś pewny, co wybrać, skontaktuj się z nami, na pewno coś doradzimy! 

Może zainteresować Cię też nasz stół do gry w szachy, albo kosz na śmieci miejski lub maszyna do przysiadów na siłownię plenerową.

POTRZEBUJESZ KONKRETNEJ OFERTY?

Chętnie zaproponujemy Ci najlepsze rozwiązanie.
Wystarczy, że powiesz nam o swoich oczekiwaniach.

ZAMÓW