TRAMPOLINY ZIEMNE

post-img

Każdy plac zabaw w swym standardzie posiada takie urządzenia jak: zestawy zabawowe, huśtawki, karuzele, bujaki itp. Ten standard powinny urozmaicić trampoliny ziemne, stanowiące nowość wśród urządzeń zabawowych i fitness. Poprzez szerokie zastosowanie stają się one coraz bardziej popularne i cieszą się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i dorosłych.

TRAMPOLINY DLA KAŻDEGO

            W krajach zachodnich montowane są niemal wszędzie: na chodnikach, deptakach, a nawet przy ratuszach. Dzięki takiej lokalizacji korzystać z trampolin ziemnych mogą nie tylko dzieci, ale także dorośli oraz osoby niepełnosprawne.

SOLIDNOŚĆ WYKONANI

Urządzenia te wykonane są z wytrzymałych materiałów, odpornych na warunki atmosferyczne. Dodatkowo posiadają one zabezpieczenie w postaci obwódki utworzonej z tworzywa SBR, wykorzystywanego przy bezpiecznych nawierzchniach. Kolejną zaletą trampolin jest ich łatwy montaż oraz dostępność w różnych kolorach i kształtach, co sprawia, że można je wpasować praktycznie w każdą przestrzeń. Jednocześnie może to poprawić odbiór estetyczny danego terenu. Dobrym rozwiązaniem jest także wprowadzanie ich w miejsca zapomniane np. stare place zabaw, po to, aby nadać tym obszarom drugie życie. Posłużyć do tego mogą nieużywane piaskownice, na których bez problemu można zamontować trampolinę ziemną.

DOSTĘPNOŚĆ I ZASTOSOWANIE

Obecnie trampoliny są bardzo popularne. Często w siłowniach można spotkać prowadzony aerobik z wykorzystaniem tych urządzeń. Oprócz tego powstaje coraz więcej parków trampolinowych. Niestety, aby skorzystać z tych atrakcji musielibyśmy płacić wykupując karnety, i czekając w długich kolejkach. Problem ten rozwiązują zewnętrzne trampoliny ziemne, które są bezpłatne i ogólnodostępne. Spełniają one również swoją funkcje w parkach, przy terenach osiedlowych, na placach zabaw, w prywatnych ogródkach, a nawet przy szkołach. Jeśli chodzi o placówki oświatowe, trampoliny ziemne mogą być przydatne podczas prowadzenia zajęć wf-u. Taki rodzaj wysiłku i zabawy poprzez ruch, zapewni dzieciom dużą dawkę energii potrzebną każdemu z nas do prawidłowego funkcjonowania.