Serwis placów zabaw

W Activeline wykonujemy profesjonalny serwis zbudowanych przez nas miejsc. Nasi specjaliści dbają, by place zabaw i siłownie były zawsze w pełni funkcjonalne, bezpieczne i dobrze wyglądające.

Prace konserwacyjne placów zabaw

Raz do roku, zazwyczaj przed sezonem odbywają się przeglądy, które polegają na sprawdzeniu działania urządzeń. Każdy plac zabaw ma książeczkę, w której zapisywane są serwisy i prace konserwacyjne. Wykonuje się malowanie, smarowanie i czyszczenie urządzeń i małej architektury.

Niektóre prace, jak wycieranie urządzeń, zamiatanie podłoża, czy podlewanie roślin należy wykonywać częściej.

Naprawa zniszczonych urządzeń

Elementy, które okazują się być zepsute naprawia się na miejscu lub wymienia na nowe. Zazwyczaj kiedy serwis placów zabaw oraz konserwacja są wykonywane zgodnie z harmonogramem nie występują żadne uszkodzenia. Ewentualna wymiana zepsutych elementów zawsze odbywa się sprawnie i szybko.

Wymiana nawierzchni bezpiecznej

Wymiana nawierzchni bezpiecznej przebiega w różny sposób w zależności od jej rodzaju. Płytki gumowe naprawia się zamieniając zniszczony element na nowy, a nawierzchnię wylewaną zdziera się i wylewa świeżą. Warto dodać, że nawierzchnie wylewane nie niszczą się prawie nigdy, a pozostałe nawierzchnie rzadko i wymienia się je niezwykle szybko.

Modernizacja placów zabaw

Każdy plac zabaw można ulepszyć dodając nowe urządzenia, wymieniając starsze na nowocześniejsze lub zmieniając nawierzchnie bezpieczne. Na rynku pojawiają się nowości w ciekawych kształtach i kolorach, dlatego stare place zabaw są modernizowane. Często widzi się place zabaw z podłożem z piasku, nie zapewnia ono wystarczającej ochrony dla dziecka w razie upadku, dlatego poleca się zakładanie płytek gumowych lub maty przerostowej.