Projekty placów zabaw

Plac zabaw zawsze zaczyna się od pomysłu. Zdanie sobie sprawy z potrzeby zbudowania miejsca dla dzieci, jakim jest plac zabaw, jest pierwszym krokiem przybliżającym do realizacji. W Activeline od lat zajmujemy się placami zabaw od A do Z. Projekt placu zabaw musi być przemyślany w każdym szczególe. Jesteśmy terminowi i zawsze dbamy o zadowolenie naszych klientów.

Należy zdecydować się na usytuowanie placu zabaw dla dzieci w odpowiednim miejscu. Od ukształtowania terenu będzie zależał projekt techniczny placu zabaw. Klienci zgłaszają się do nas z określonym przez siebie miejscem lub proszą o wybranie okolicy, która będzie właściwa. Nasi pracownicy sprawdzają teren, oglądają i mierzą, jakie plac zabaw może mieć wymiary. Następnie konsultują się z klientem, dowiadują się, jakie są jego oczekiwania i co mogą zrobić, by jak najlepiej im sprostać.

Elementy placu zabaw

Po rozmowach następuje etap projektowania. Należy pamiętać o zgodności z normami, szczególnie PN-EN 1176 i PN-EN 1176. Architekt krajobrazu nanosi na mapę wybrane przez klienta elementy placu zabaw. Bardzo ważna jest tablica z regulaminem w formie pisemnej i graficznej. Zawiera piktogram, zasady korzystania, numery alarmowe, nazwę i adres placu zabaw, numer i adres administratora. Podczas ustalania zagospodarowania niezbędne jest uwzględnianie stref bezpieczeństwa urządzeń, które nie mogą na siebie nachodzić. Trzeba też pamiętać o odpowiednim ustawieniu przejść i oświetlenia.

Plac zabaw – rysunek techniczny

W wyniku pracy architekta powstaje rysunek i liczne projekty placu zabaw, przy których wykorzystujemy pliki dwg wszystkich urządzeńHuśtawki, zestawy zabawowe, mała architektura, ogrodzenie, tablica i piktogram, roślinność, nawierzchnie i ścieżki zaczynają tworzyć jedną spójną całość. Gotowe projekty placu zabaw prezentowane są klientowi, który wybiera najbardziej mu odpowiadający. Nasi pracownicy podczas całego procesu są otwarci na uwagi kupującego i zmieniają projekt aż do całkowitego usatysfakcjonowania klienta.

Projekty i wizualizacje placów zabaw

Kiedy jest już ustalony wygląd i ostateczny rysunek placu zabaw przechodzi się do etapu tworzenia dokumentacji. Dla urzędów lub instytucji starających się o dofinansowanie zazwyczaj tworzymy projekt budowlano-wykonawczy. Zawiera on między innymi informacje o wpływie placu zabaw na sferę biologiczną terenu, harmonogram prac, certyfikaty i atesty urządzeń. Często też robimy poglądowe zagospodarowanie terenu z opisem projektu placu zabaw, ofertą i cenami wszystkich elementów.

Przykłady naszych projektów palców zabaw

Projektowanie placów zabaw to nasza codzienna praca. Nasi specjaliści z pasją podchodzą do nowych wyzwań i z chęcią i zaangażowaniem spełniają marzenia klientów. Projektowaliśmy już place zabaw w różnych lokacjach, w rozmaitych konfiguracjach i rozmiarach. Kliknij, aby zobaczyć nasze realizacje placów zabaw z poszczególnych miast.