TRAMPOLINA ZIEMNA DLA KAŻDEGO

post-img

Trampoliny ziemne zyskują coraz większą popularność w Polsce. Wzrasta liczba ich Użytkowników, ale niektórzy wciąż uważają, że jest to forma zabawy dla dzieci. Poniżej opisaliśmy jak osoby w każdym wieku mogą korzystać z tych urządzeń, które niedługo na stałe zawitają w naszej przestrzeni miejskiej, będą miejscem do rozwijania sprawności fizycznej, miejscem spotkań młodszych i starszych, oraz miejscem, w którym będzie mnóstwo śmiechu i zabawy.

TRAMPOLINA ZIEMNA DLA DZIECI

Najmłodsi kochają zabawę, a skakanie na trampolinie ziemnej daje im mnóstwo frajdy. Jednocześnie rozwija umiejętności fizyczne i zachęca dzieci do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Zabawa na trampolinie ziemnej może pomóc zwalczać nadwagę i otyłość, oraz budować zdrowe nawyki na przyszłość. Dzieci podczas takiej rozrywki mogą pozbyć się nadmiaru energii i spędzić czas z rodzicami. Dzięki zainteresowaniu opiekunów powstaje coraz więcej placów zabaw wyposażonych właśnie w trampoliny ziemne.

TRAMPOLINA ZIEMNA DLA MŁODZIEŻY

Niektórzy młodzi ludzie uważają, że nie ma rozrywek na świeżym powietrzu, które ich zainteresują. Nie wiedzą oni o trampolinach ziemnych. Pozwalają one na wspólną zabawę i jednoczesne dbanie o formę. Na trampolinie ziemnej można wykonać trening cardio, dotlenić komórki i nieźle się zmęczyć, albo poskakać rekreacyjnie, by podnieść poziom endorfin. Jednocześnie spędzając czas na zewnątrz młodzi ludzie dostarczają do organizmu witaminę D3. Należy pamiętać, że z korzystaniem z trampolin ziemnych nie wiążą się żadne opłaty.

TRAMPOLINA ZIEMNA DLA DOJRZAŁYCH

Osobom dorosłym często wydaje się, że nie mogą korzystać z trampolin ziemnych. To nieprawda! Trening na trampolinie ziemnej nie obciąża kręgosłupa i pozwala w bezpieczny sposób dbać o linie. Nawet osoby otyłe i po kontuzjach mogą na nich trenować w sposób profesjonalny, lub rekreacyjny. Nie trzeba mieć wyjątkowych umiejętności i przechodzić specjalnych szkoleń. Każdy może zacząć i wciągnąć się, by trenować regularnie. Rodzice mogą bawić się z dziećmi na trampolinach ziemnych montowanych modułowo i w aktywny sposób spędzać czas pod chmurką. Trampolina ziemna postawiona w pobliżu Profesjonalnej Siłowni Zewnętrznej Active Line umożliwia wykonanie rozgrzewki przed treningiem siłowym na trenażerach.

TRAMPOLINA ZIEMNA DLA SENIORÓW

Osoby starsze coraz częściej decydują się na aktywne spędzanie czasu, ale obawiają się czy są one bezpieczne. Trampoliny ziemne dają możliwość treningu osobom z chorymi stawami, kręgosłupem i po kontuzjach, ponieważ nie obciążają żadnych partii ciała. Za to trening na trampolinie ziemnej wzmacnia wydolność, serce, dotlenia i przyspiesza metabolizm. Seniorzy po pierwszej próbie korzystania z trampolin ziemnych przekonują się do tego rodzaju aktywności. Trampolina ziemna daje ogromne możliwości rozwoju gibkości i koordynacji, bez ryzyka bólu stawów i kręgosłupa, jest to jedna z najlepszych form aktywności fizycznej dla seniorów.